Zwiększone bezpieczeństwo podczas zmiany opon na letnie

Jeśli miałeś opony zimowe w samochodzie w sezonie zimowym, przejdziesz do cieplejszego sezonu, w którym łatwiej jest prowadzić. Ludzie mogą mniej skupiać się na oponach letnich niż na oponach zimowych, z wyjątkiem tego, że mają mocny i sportowy samochód i chcą zmaksymalizować osiągi latem. Twoje letnie opony będą miały duży wpływ niezależnie od rodzaju posiadanego pojazdu. Nawet jeśli nie masz dużego i mocnego samochodu sportowego lub dużego SUV-a, różnica między złymi a dobrymi oponami letnimi jest nadal znacząca i zapewni, że będziesz mógł bezpiecznie i komfortowo prowadzić.

Dobre letnie opony będą miały znacznie lepszą przyczepność na mokrych drogach, co może mieć istotne znaczenie, gdy trzeba gwałtownie się zatrzymać. Potrzebujesz również opon, które mogą mieć dobrą przyczepność na suchej nawierzchni, ale jest to łatwiejsze niż śliskie mokre drogi. Przyczepność na mokrej nawierzchni można zobaczyć na etykiecie opony UE, w której wymieniono 3 cechy, więc oprócz przyczepności na mokrej nawierzchni wyróżniono także hałas i oszczędność paliwa. Hałas w oponach jest ważny dla komfortu jazdy, a może nawet ważniejszy, jeśli masz samochód elektryczny, ponieważ wysoki hałas opon może przeszkadzać, ponieważ są cichsze. Efektywność paliwowa pokazuje opór toczenia opon samochodowych i jest nie tylko istotna dla samochodów zużywających benzynę, ale także dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych, ponieważ z każdym ładunkiem osiągniesz więcej, co oszczędza energię i jest lepszym wyborem dla środowiska.

Opony letnie będą również musiały być wyposażone w najnowsze technologie, aby zapobiec aquaplaningowi podczas jazdy w mokrych warunkach. Dzięki temu opony mogą lepiej kierować wodę na boki, a także magazynować wodę w bieżniku, aby uniknąć utraty kontaktu opony z nawierzchnią drogi. Utrata kontaktu jest niebezpieczna i może łatwo prowadzić do wypadków, gdy tracisz kontrolę nad samochodem. Gdy opona się zużywa, a głębokość bieżnika zmniejsza się, zdolność magazynowania wody w bieżniku zmniejsza się, a przyczepność na mokrej nawierzchni maleje. Dlatego podczas zmiany głębokości bieżnika ważne jest, aby zmienić opony na nowy zestaw opon

Musisz również monitorować ciśnienie w oponach, aby zapewnić optymalne osiągi. Niskie ciśnienie w oponach zwiększa zużycie, a także może uszkodzić ściany boczne opon. Twoje właściwości, takie jak droga hamowania i przyczepność na mokro, również zostaną zmienione. Jeśli kupisz nowe letnie opony wysokiej jakości, uzyskasz lepszą przyczepność, co skróci drogę hamowania. Opony będą również lepiej radzić sobie na mokrych nawierzchniach i, mam nadzieję, że będą miały najnowsze technologie zastosowane w bieżniku, aby zapobiec aquaplaningowi. Jazda z nowymi oponami będzie bardziej precyzyjna i bezpieczniejsza, więc upewnij się, że po osiągnięciu głębokości bieżnika 4 mm zmienisz wszystkie cztery opony na nowe.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak nowe opony letnie mogą zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo, odwiedź: www.nokiantyres.pl