Nowoczesne opony bez kolców są doskonałym wyborem jako opony zimowe

opony na każdą pogodę

Jeśli chodzi o opony zimowe, często pozostaje Ci decyzja, czy wybrać opony z kolcami, czy bez kolców. Obydwa mają symbol 3 PMSF na boku opony, co oznacza, że ​​przeszły one testy wydajności w trudnych warunkach na śniegu i lodzie. Opony zimowe są zoptymalizowane pod kątem warunków zimowych i dlatego należy ich używać tylko w okresie zimowym, więc będziesz potrzebować również kompletu opon letnich, które możesz zmienić na tę część roku, kiedy nie masz warunków zimowych. Tak więc opony letnie używasz w ciepłych okresach wiosny i jesieni, a następnie przez całe lato.

Z punktu widzenia osiągów oba zachowują się podobnie na śniegu, ponieważ na śniegu wzór bieżnika będzie miał największy wpływ na osiągi. Jeśli chodzi o lód, opony z kolcami, które mają metalowe kolce wystające z bieżnika, radzą sobie lepiej. Są w stanie zapewnić lepszą przyczepność dzięki metalowym kołkom wbijającym się w lód. W oponach bez kolców zastosowano innowacyjne projekty bieżnika, aby zapewnić przyczepność, a także dodano cząsteczki przyczepności, które mogą pomóc w uzyskaniu niezbędnej przyczepności. Mogą one zarówno zapobiegać osiąganiu błota pośniegowego, jak i zapewnić, że śnieg nie będzie gromadził się w bieżniku opon. Jest to podobne do opon, które mają oznaczenie M + S wskazujące, że bieżnik jest zoptymalizowany pod kątem błota i śniegu, dzięki czemu nie utknie w bieżniku, jednak te opony nie przeszły surowych testów eksploatacyjnych, jeśli nie. mieć symbol 3 PMSF na ścianie bocznej.

Możesz się zastanawiać, dlaczego nie powinieneś wybierać opony z kolcami?

Opony z kolcami świetnie sprawdzają się na lodzie, ale mają podobne osiągi na śniegu, więc jeśli nie jeździsz głównie po lodzie, możesz odnieść wrażenie, że opony bez kolców będą wystarczająco dobre. Jeśli planujesz jechać do innych krajów, jesteś znacznie bardziej elastyczny dzięki oponom bez kolców, ponieważ są one dozwolone we wszystkich krajach, podczas gdy kolcowane są zabronione w niektórych krajach, co może ograniczyć kraje, które możesz odwiedzić, a także przejechać . Opony z kolcami mają również inne ograniczenia w zależności od krajów, w których większość krajów ogranicza okres użytkowania opon z kolcami, więc musisz upewnić się, że nie montujesz ich zbyt wcześnie lub nie zakładasz ich zbyt długo po zimie pora roku.

Jeśli obie opony są dozwolone, często zależy to od osobistych preferencji. Dla niektórych osób opona nie jest oponami zimowymi, jeśli nie mają kolców. Taki sposób myślenia może być trudny do zmiany, mimo że opony bez kolców poprawiły się na przestrzeni lat tak bardzo, że teraz są równie dobre na śniegu i prawie tak samo dobre na lodzie. Z obu można bezpiecznie korzystać, ale jeśli zależy Ci na jak najlepszej przyczepności na lodzie, wybierz opony z kolcami. Jeśli jesteś elastyczny, wybierz opony bez kolców, ponieważ masz większą elastyczność.

Więcej informacji na temat opon bez kolców można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl